Práce

Práce ve FORVIA Faurecia

FORVIA Faurecia je mezinárodní společnost vyrábějící komponenty do automobilů s ročním obratem přes 17 miliard EUR. Zabýváme se třemi základními segmenty, kterými jsou výfukové systémy, interiéry a sedačky. Dvěma hlavními oblastmi zájmu jsou pro nás kokpit budoucnosti a udržitelná mobilita. Každé druhé auto na světe má něco od nás.
Flèche

Daniel Lukavec

Co vás motivovalo k tomu ucházet se o pozici Trainee?

Být Trainee znamená mít čas na studium a zároveň příležitost získat cenné zkušenosti, proto mě lákalo působení ve Faurecii, kde se můžu seznámit s prostředím automotive, kde bych rád působil i do budoucna.

Co vám vše Trainee program do této doby přinesl? Benefity trainee programu?

Zkušenosti. Knowhow ze závodu, z JIS systému. Pochopení principů kvality, řízení, organizace aj. a také možnost se na tomto podílet spolu s ostatními.

Jaká je vaše kariérní cesta ve Faurecii?

Vkročit do firmy, kde nikoho neznáte a spolupracovat, stávat se součástí kolektivu profesionálů a zároveň se rozvíjet, snažit se mít také co nabídnout. Jedním slovem motivující.

Jak se vám daří zkombinovat školu společně s Trainee programem? Škola a faurecia – jde to dohromady?

Studium na vš je vždy dost o přístupu. Pokud člověk využívá prostor, který mu Trainee program nabízí, tak to lze zvládat dobře a mít dostatek času na práci, školu i koníčky. S nadřízenými se dá vždy na všem domluvit.

Co byste na sobě pochválil a naopak co považujete za svojí nejhorší vlastnost?

Pochválil bych na sobě snahu. Ta mě tak trochu provází celým působením ve Faurecii. Snažím se dělat věci poctivě, učit se, posouvat se. Nejhorší vlastnost? Nejspíš ostýchavost. Včlenit se do kolektivu a být trochu slyšet mi chvilku zabralo, což je asi i částečně tím, že to prostředí bylo opravdu nové a těch nových tváří spousty. Ale myslím, že dneska už mě to netrápí a věřím, že už ani nebude.

Čeho byste v životě chtěl dosáhnout? Životní cíle?

Chtěl bych se posouvat a sbírat zkušenosti, stát se dobrým manažerem v Operations oblasti.

Máte už představu o tom kam byste se chtěl dále posouvat ať už v rámci Trainee programu nebo po něm? Co bude po trainee programu?

Rozhodně bych se rád posunul dál a znovu Operations, jen ještě nevím kam, jestli tady ve firmě, v jiné faurecii, nebo dokonce zemi, to zatím nechávám otevřené.

Máte nějaký úsměvný zážitek za dobu své práce u Faurecie?

Myslím, že úsměvných zážitků mám dost, umíme se zasmát a to jak v dobrých, tak krušných chvílích a toho si opravdu cením. Konkrétní zážitek asi nevypíchnu.

Jakým slovem by vás popsali vaši kolegové v práci a jakým byste se charakterizoval vy? Jedno slovo, které vás vystihuje.

Kolegové říkají pohodář. Mě osobně jiné slovo nenapadá.

Kafe nebo čaj?

Kafe a ne jedno (smích).

Praha nebo Brno?

Praha.

Modrá nebo růžová?

Modrá.

Ranní ptáče nebo sova?

Ranní ptáče.

Motto?

Když mluvíš vždy pravdu, nemusíš si nic pamatovat.

video
play

Katka Banyrová

Co vás motivovalo k tomu ucházet se o pozici Trainee? Proč být tranee ve faurecii?

Po přestěhování z Prahy zpět do Mladé Boleslavi jsem hledala práci, která půjde skloubit s navazujícím magisterským studiem a zároveň mi umožní zůstat v HR oboru. Faurecia Trainee program v té době nabídl oboje a já jsem dodnes moc vděčná, že mě HR Country Team přijal mezi sebe. Trainee program ve Faurecii je za mě super z důvodu, že člověk je schopný zkombinovat studium a práci, která už mu nabízí bohaté profesní zkušenosti. Prostě už to není jen o laminování, skartování a zakládání papírů, ale o tom stát se plnohodnotným členem týmu.

Co Vám Trainee program přinesl?

Spoustu nových zkušeností a skvělé kolegy.

Jaká je Vaše karierní cesta?

Nastoupila jsem v lednu 2019 na pozici HR Country Office Asistentky. Po třech měsících se naskytla příležitost stát se Talent Acquisition Traineekem. Na této pozici jsem strávila zbytek svého prvního roku ve Faurecii. Potom vedla moje cesta z HR Country oddělení na personální oddělení bezděčínského závodu, kde jsem již druhým rokem na pozici Trainee HR Specialisty.

Jak se vám daří zkombinovat školu společně s Trainee programem? Škola a faurecia – jde to dohromady?

Za mě ano. Moji nadřízení mi vždycky vyšli vstříc, ať už se jednalo o moje páteční nepřítomnosti z důvodu výuky, volna na zkoušky a v neposlední řadě dostatečného množství volna na přípravu na státnice. Určitě záleží na náročnosti studia a typu pozice ve Fau, ale z mé zkušenosti to vždy bylo o domluvě.

Co byste na sobě pochválila a naopak co je vaše slabina?

Někdy se bojím nových věcí víc, než je zdrávo. A naopak se mi na mně líbí, že když dostanu nějaký úkol, tak dám 100 % do jeho splnění. Neříkám, že to vždycky klapne, ale co se týká snahy, tak svědomí mám většinou čisté.

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout?

Chtěla bych vidět v mojí práci smysl a chtěla bych být dobrá v tom, co budu dělat, ale konkrétní cíl nemám.

Kam se chcete posunout?

Od října nastupuji na hlavní pracovní poměr jako člen bakovského HR týmu.

Máte nějaký úsměvný zážitek?

Přijďte se někdy podívat, jak v kanceláři čistíme akvárko s rybičkami (smích).

Jak by vás popsali kolegové?

Upřímná (někdy až moc)

Jak bych se popsala sama?

Pragmatik

Kafe nebo čaj?

Já radši studené (pivo)

Praha nebo Brno?

Asi Brno

Růžová nebo modrá?

Růžová

Ranní ptáče nebo sova?

Rozhodně ranní ptáče

Motto?

Nemám