vlajka

FORVIA Faurecia v ČR

FORVIA Faurecia, společnost skupiny FORVIA, je světovým lídrem v oblasti automobilových technologií. FORVIA Faurecia s 257 průmyslovými areály, 39 výzkumnými a vývojovými centry a 111 000 zaměstnanci působí ve 33 zemích světa.
Flèche

FAURECIA SEATING PÍSEK

Faurecia Components Písek - je jedním z nejúspěšnějších závodů v Evropě na výrobu autosedadel. V závodě se  vyrábí kovové konstrukce autosedadel již od roku 2007. Zaměřují se na výrobu autosedadel pro významné automobilové společnosti jako je BMW, Porsche, Porsche Panamera, VW Group, PSA Group a GM Europe. 

Základní používanou technologií ve výrobě je svařování a to jak klasickou metodou, tak i svařování nejmodernějším způsobem a to metodou laserovou. Možná i to je ten důvod, proč zde pracují specialisté z různého odvětví. V závodě také probíhá montáž těchto konstrukcí na moderních výrobních linkách a lakování ocelových rámů autosedaček.

V současné době závod zaměstnává kolem 500 zaměstnanců v oblasti výroby a administrativy a denně komunikuje se zákazníky i dodavateli z celého světa. 

FAURECIA SEATING PLZEŇ

Faurecia v Nýřanech u Plzně – je nejmladším závodem v České republice.  Provoz zahájili 1. 5. 2013. Dne 10. 3. 2017 úspěšně vyrobili již miliontou sedačku pro klienta a to společnost BMW! Fungují v režimu JIT, což znamená, že nemají téměř žádné skladové zásoby. Výroba je u nich opravdu velmi dynamická, jelikož  sedačky, se 20 hodin po výrobě v Nýřanech montují do hotových aut v Německu

Závod má kolem 600 zaměstnanců a pořád se rozrůstá. 

FAURECIA CLEAN MOBILITY BEZDĚČÍN

Faurecia Clean Mobility -  je jedním ze tří závodů v České republice, zabývajících se výrobou výfukových systémů. Tato divize je ve světovém měřítku jedničkou na trhu. Zabývají e se technologií sváření a ohýbání.

První výroba  zde začala 1. 5. 2013 a v této době čítal závod kolem 100 zaměstnanců. Během své dosavadní doby působení závod sčítá již kolem 700 zaměstnanců. 

Mezi přední zákazníky závodu patří: FORD, VW, FIAT, TOYOTA, REANULT, NISSAN, DACIA a další

FAURECIA CLEAN MOBILITY BAKOV

Faurecia Clean Mobility Bakov - je závod, který se začal budovat v červnu 1999 a v lednu 2000 se otvírala první část výroby. Celý závod tak, jak jej můžete poznat v současnosti, vyrostl postupně ve třech etapách.

Počet zaměstnanců se pohybuje kolem 630 vč. agenturních operátorů.

Hlavními zákazníky jsou  především koncern Volkswagen, Opel, PSA, Volvo, Audi a celá řada dalších výrobců osobních automobilů.

Závod je velice stabilní, co se týká zaměstnanců, seniorita jak ve výrobě, tak v podpůrných funkcích se pohybuje kolem 8,5 roku.

V současné době se výroba zaměřuje hlavně na „cold end“, což je část výfuku za katalyzátorem až po koncovku.

Specifikem bakovského závodu je výroba výfukových klapek , které jsou součásti výfuku. Zvyšuje výkon motoru a také vytváří zvukový efekt především u silných sportovních vozů (Ferrari, Lamborgini, Porsche apod.), ale v poslední době se začíná používat i u dalších automobilů.

V bakovském závodě se setkáte s nejmodernějšími technologiemi zpracování kovů – tvarování a lisování plechů a trubek za studena, celá řada svařovacích technologií, jak ručního, tak robotizovaného svařování.  V březnu 2017 byl instalován první „cobot“ čímž se tak Bakov dostává blíže k digitalizace a automatizaci.

FAURECIA CLEAN MOBILITY PÍSEK

Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o. je součástí obchodní skupiny Clean Mobility a zaměřuje se na výrobu výfukových systémů (svodová potrubí, katalyzátory, filtry pevných částic) pro zákazníky jako jsou Volvo, Peugeot, Citroen, Opel, VW/Škoda, Ford a další.

Výroba byla zahájena v prosinci 2006 a v současné době závod zaměstnává kolem 500 zaměstnanců. Závod využívá zejména technologie ohýbání trubek, zkružování plechů a svařování.

FAURECIA INTERIORS PARDUBICE

Faurecia Interiors Pardubice – je edním ze dvou Faurecia závodů v České republice, který spadá do divize „interiéry“  a zaměřuje se na výrobu textilních a plastových dílů pro automobilový průmysl.  V rámci rodiny Faurecia je závod unikátní díky své  kombinaci 2 technologií – vstřikování plastů a termoformátování textilií.

Historie závodu je bohatá,  sahá až do poloviny 90. let minulého století. Během této doby docházelo k postupné transformaci, změně majitelů a částečně i ke změně vyráběných produktů, po celou dobu však byla hlavním předmětem podnikání výroba dílů pro automobilový průmysl.

Dne 1. 3. 2012 se tento závod připojili ke skupině Faurecia Group a stali  se tak členem mezinárodní, dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Předními zákazníky jsou TPCA, GM a Škoda.

FAURECIA INTERIORS PLAZY

Faurecia Interiors Plazy - Závod se začal stavět již v roce 1995. Samotná výroba byla zahájena v roce 1996 dodávkami přístrojových desek pro model Škoda Octavia. V roce 2000 začal závod vedle přístrojových desek vyrábět také dveřní výplně, a to pro model VW Polo. S nárůstem počtu zákazníků a objemu výroby bylo nutné v průběhu následujících let závod několikrát rozšířit. V posledních letech přibyli nejen noví zákazníci, ale i nové technologie výroby.

Faurecia Interior Mladá Boleslav patří mezi středně velké podniky. FIS Mladá Boleslav patří mezi technozávody vybavené technologiemi pro výrobu téměř celé palety interiérových dílů.

ZÁVOD MLADÁ BOLESLAV SAS AUTOSYSTEMTECHNIK S.R.O

SAS autosystemtechnik s.r.o. - Společnost SAS byla založena v roce 1996 a provozuje 20 závodů po celém světě. Důkladné technické znalosti a přísné standardy kvality tvoří základ našich efektivních procesů a spolehlivých služeb. Tyto faktory nám umožnily etablovat se jako důležitý hlavní hráč v neustále rostoucím světový automobilový průmysl.

Od 30. ledna 2020 je SAS 100% dceřinou společností Faurecie.

SAS Mladá Bolesval je celosvětovým lídrem ve výrobě automobilových kokpitů a specializuje se na jejich vývoj, montáž a logistiku. Nabízí rozmanitá a inovativní zákaznická řešení a charakteristickým znakem je pro ně ziskový růst. 

Závod využívá systém řízení kvality „CES“, který je určujícím základem pro vysoké standardy a průběžný proces zlepšování.

zajímavosti

 

práce
play